Shpërndante drogë në shkolla, arrestohet një person në Librazhd, shoqërohen 6 të tjerë - Bota Sot
Shpërndante drogë në shkolla, arrestohet një person në Librazhd, shoqërohen 6 të tjerë

Kronikë e zezë

Shpërndante drogë në shkolla, arrestohet një person në Librazhd, shoqërohen 6 të tjerë

Më: 18 tetor 2018 Në ora: 09:31
Ilustrim

Policia e Librazhdit ka arrestuar një person dhe ka shoqëruar 6 të tjerë, në një aksion të zhvilluar në qytetin në fjalë.

Dyshohet se personat në fjalë shpërndanin lëndë narkotike, ndërkohë që janë kryer edhe kontrolle blic për personat që lëviznin me armë.

Njoftimi i policisë 

Policia kontrolle në lokale dhe akset rrugore për kapjen dhe arrestimin e personave që qarkullojnë me armë zjarri,  personave në kërkim , apo atyre që tentojnë të shpërndajnë lëndë narkotike në afërsi të shkollave. Goditet një  tjetër tentative për shpërndarje të lëndëve narkotike në doza të vogla.

Efektivët e Komisariatit të Policisë Librazhd në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponjat”,  falë një pune të mirë-organizuar, bazuar dhe  në informacionet e marra në rrugë  operative se një shtetas që ndodhej në një lokal në afërsi të  një shkolle, mund të   shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla është bërë e mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Ardit Lleshi, 28 vjeç, banues në fshatin Polis Gostim, Librazhd.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga  shërbimet e Policisë në një lokal në afërsi të një shkolle, shtetasit të lartpërmendur në momentin e arrestimit i gjetën  një sasi lënde narkotike  rreth  6.22 gramë  e dyshuar Canabis Sattiva, që e kishte gati për ta shitur.

Shërbimet e Policisë kanë  vijuar kontrollet   në ambiente të tjera dhe në aksin rrugor , ku kanë shoqëruar në ambientet e policisë për verifikim edhe  6 persona, kryesisht me precedentë penal të mëparshëm, si dhe kanë bllokuar 2 mjete për mungesë të  dokumentacionit. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...