Gjuajtje me armë në Lipjan, arrestohen dy persona - Bota Sot
Gjuajtje me armë në Lipjan, arrestohen dy persona

Kronikë e zezë

Gjuajtje me armë në Lipjan, arrestohen dy persona

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 13:46
Ilustrim

Një gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në fshatin Vershevc të Lipjanit.

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas një fjalosjeje të viktimës me personin e dyshuar. Një familjar i këtij të fundit ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tij.

Policia ka arrestuar dy të dyshuarit.

Po ashtu është konfiskuar dhe një revole me gaz, e cila dyshohet se është përdorur në rast.

Të dyshuarit pas intervistimit , me urdhër të prokurorit, njëri është liruar, ndërsa tjetri është dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...