Arrestohet në Kukës serbi i kërkuar në Kroaci - Bota Sot
Arrestohet në Kukës serbi i kërkuar në Kroaci

Kronikë e zezë

Arrestohet në Kukës serbi i kërkuar në Kroaci

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 23:35
Foto ilustrim

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare në Morinë, bëjnë të ditur se bënë ndalimin e shtetasit serb të shpallur në kërkim ndërkombëtar,  S. V., 53 vjeç 53, banues në Beograd.

Ndalimi i tij u bë sepse gjatë përpunimit të dokumentacionit, ky shtetas rezultoi në kërkim ndërkombëtar nga autoritet kroate për veprën penale “Mospagim taksash”.

Në përfundim të veprimeve hetimore specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve në DVP Kukës, bënë arrestimin provizor me qëllim ekstradimin e tij.

Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin Kukës

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare në Morinë, në dalje bënë ndalimin e shtetasit serb të shpallur në kërkim ndërkombëtar, konkretisht;

 - S. V., vjeç 53, banues në Beograd, Serbi.

Gjatë përpunimit të dokumentacionit, ky shtetas rezultoi në kërkim ndërkombëtar nga autoritet kroate.

Gjykata Lokale Rijeka, Kroaci, më datë 22. 03. 2018 ka lëshuar ndaj tij Urdhër Arrestin, për veprën penale “Mospagim taksash”.

Në përfundim të veprimeve hetimore specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve në DVP Kukës, bënë arrestimin provizor me qëllim ekstradimin e tij, si dhe materialet e përpiluara deri tani do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...