E dënuar 10 vjet në itali, arrestohet gruaja 41 vjeçare - Bota Sot
E dënuar 10 vjet në itali, arrestohet gruaja 41 vjeçare

Kronikë e zezë

E dënuar 10 vjet në itali, arrestohet gruaja 41 vjeçare

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 14:37
Foto ilustrim

Një 41 vjeçare e dënuar me 10 vite burg për pjesëmarrje në organizatë kriminale është arrestuar gjatë 24 orëve të fundit nga shërbimet e Policisë Kufitare të Durrësit.

Raida Kollobani, (alias Raida Priska) i kishin mbetur dhe 3 vjet 11 muaj 9 ditë burgim  pa kryer.

"Pas verifikimeve të kryera rezultoi se kjo shtetase ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet gjyqësore italiane, për arsye se  është dënuar me 10 vjet e 7 muaj e 11 ditë burgim, për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale/grup kriminal për lëndet narkotike”, të parashikuar nga Kodi Penal Italian, informon policia italiane

Ndalimi i saj u bë  me qëllim ekstradimi drejt Italisë e cila e kishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...