Vushtrri, arrestohen dy persona për vjedhje - Bota Sot
Vushtrri, arrestohen dy persona për vjedhje

Kronikë e zezë

Vushtrri, arrestohen dy persona për vjedhje

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 16:01
Ilustrim

Hetuesit policorë në kuadër të stacionit policor në Vushtrri, në vazhdën e hetimeve për zbardhjen e veprave penale, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë dy persona të dyshuar për përfshirje në katër raste të ndryshme të veprave penale ‘vjedhje’, raste këto të raportuara muaj më parë në zonën e përgjegjësisë së stacionit policor në Vushtrri.

Hetuesit policorë mbi dyshimet e ngritura dhe provat e siguruara,  kanë identifikuar dhe kanë arrestuar dy  të dyshuarit G. H., 18 vjeç  dhe R. Th., 21  vjeç.

Pas procedurave intervistuese, nga ana e prokurorit të rastit  të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit policor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera