Arrestohet personi që në Facebook bëri thirrje për largim të dhunshëm të targave serbe - Bota Sot
Arrestohet personi që në Facebook bëri thirrje për largim të dhunshëm të targave serbe

Kronikë e zezë

Arrestohet personi që në Facebook bëri thirrje për largim të dhunshëm të targave serbe

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 11:16
Foto ilustrim

Si nxitje të urrejtjes e ka konsideruar Policia e Kosovës veprimin e një personi, që në profilin e tij në Facebook ka bërë thirrje që dhunshëm të largohen targat serbe.

Policia e ka arrestuar, e më pas e ka liruar në procedurë të rregullt këtë person. Lajmin e ka bërë me dije në raportin e vet 24 orësh, Policia e Kosovës.

“Prishtinë, 23.11.2018-NN. Është pranuar një informatë se në rrjetin social Facebook është bërë thirrje për largim të dhunshëm të targave serbe nga një person i dyshuar. Lidhur me këtë janë ndërmarr veprime të nevojshme nga Policia, është identifikuar i dyshuari mashkull shqiptar, i cili është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit, i njëjti është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...