Konfiskohen afër 6 kg marihuanë, katër të arrestuar - Bota Sot
Konfiskohen afër 6 kg marihuanë, katër të arrestuar

Kronikë e zezë

Konfiskohen afër 6 kg marihuanë, katër të arrestuar

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 12:13
Ilustrim

Dy shtetar të Kosovës dhe dy të Shqipërisë janë arrestuar në fshatin Shipol të Mitrovicës, pasi që gjatë kontrollit në dy vetura të tyre, është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë 5 905 gram.

Me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake, janë bastisur dy lokacione, me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar 2  pushkë automatike me 34  fishek, si dhe 1 pistoletë me 5  fishek.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...