Arrestohen dy serbë për kontrabandim mallrash - Bota Sot
Arrestohen dy serbë për kontrabandim mallrash

Kronikë e zezë

Arrestohen dy serbë për kontrabandim mallrash

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 21:04
Ilustrim

Policia kufitare e Kosovës ka arrestuar dy serb, të cilët kishin hyrë ilegalisht në territorin e Kosovës.

Në Policinë e Kosovës kanë treguar se dy serbët u arrestuan në territor të Kosovës, përkatësisht në rajonin e Podujevës.

“Dy serb janë ndaluar mbi dyshimin e bazuar për veprën penale kalim ilegal i kufirit dhe kontrabandim me mallra. Një serb dhe një serbe kanë pasur me vete raki dhe mjaltë”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...