Konfiskohet mbi 5 kg heroinë, arrestohet një person - Bota Sot
Konfiskohet mbi 5 kg heroinë, arrestohet një person

Kronikë e zezë

Konfiskohet mbi 5 kg heroinë, arrestohet një person

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 15:32
Droga e konfiskuar

Një person me inicialet Sh.Z është arrestuar në Gjilan, pasi gjatë një bastisje në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar 5 kg e 155 gramë substancë narkotike e llojit heroinë. Lidhur me rastin Policia po kërkon edhe një shtetas të Serbisë, i cili për momentin gjendet në arrati.

Policia thotë se pasi ka pranuar  informacionin se në një shtëpi në rrugën “Gazmend Zajmi” në Gjilan, do të bëhet  shitblerje e substancave narkotike, në konsultim me Prokurorin e Shtetit nga Prokuroria Themelore në Gjilan, është kontrolluar  një shtëpi, në bodrumin e së cilës janë gjetur 5 kg. e 155 gramë substancë narkotike e llojit heroinë, e cila ka qenë e paketuar në 5 paketime, e vendosur  në një valixhe sportive.

“Lidhur me rastin është arrestuar personi i dyshuar SH .Z, shtetas kosovar. Pas hetimeve fillestare është arritur të kuptohet se në rast është i përfshirë edhe një person shtetas i Serbisë i cili për momentin gjendet në arrati”, thuhet në komunikatën e Policisë.

Substancat narkotike janë sekuestruar, ndërsa personi i dyshuar është ndaluar për 48 orë sipas urdhrit të Prokurorit të Shtetit nga Prokuroria Themelore për Krime të Rënda në Gjilan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...