Dy të mitur theren me thikë në Lipjan - Bota Sot
Dy të mitur theren me thikë në Lipjan

Kronikë e zezë

Dy të mitur theren me thikë në Lipjan

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 21:31
Ilustrim

Dy persona janë plagosur me thikë sonte në Lipjan.

Rastin e ka konfirmuar për Kallxo edhe Policia e Kosovës.

Sipas zëdhënëses së Policisë, Florie Ahmeti, rreth orës 19:00 Policia ka pranuar informatën për një therje me thikë në Lipjan.

Rasti ka ndodhur në rr. “Avdi Kelmendi”.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë menjëherë njësitet e nevojshme policore.

“Sipas informatave fillestare, E.A. (e gjinisë femërore), 16 vjeçe, dhe  A.R. (i gjinisë mashkullore) 16-vjeç, janë plagosur me thikë. Të njëjtit janë dëguar për tretman mjekësor”, tha Florie Ahmeti për Kallxo.

Ndërkohë, Policia po punon për identifikimin e personave të përfshirë në këtë rast.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...