Me armë pa leje dhe kanabis, arrestohet 24-vjeçari në Itali - Bota Sot
Me armë pa leje dhe kanabis, arrestohet 24-vjeçari në Itali

Kronikë e zezë

Me armë pa leje dhe kanabis, arrestohet 24-vjeçari në Itali

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 16:18
Shqiptari me iniciale H.M.

 Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë italiane për posedim të paligjshëm të një armë.

Shqiptari me inciale H.M., u përpoq që t’i largohej policisë por u kap pas një ndjekje të shkurtër në këmbë në një fshat pranë Altamuras.

Gjatë kontrollit në momentin e arrestimit, shqiptarit iu gjet arma tip Beretta 7.65 dhe një sasi e vogël kanabisi.

Pasi u arrestua nga policia i riu shqiptar u transferua në burgun e Materas, ku edhe do të presë datën kur do të dali para gjykatësve për t’u përballur me dënimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera