Ekstradohen nga Mali i Zi për tentim vrasjen në Ferizaj - Bota Sot
Ekstradohen nga Mali i Zi për tentim vrasjen në Ferizaj

Kronikë e zezë

Ekstradohen nga Mali i Zi për tentim vrasjen në Ferizaj

Më: 13 dhjetor 2018 Në ora: 10:55
Foto ilustrim

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar dy të dyshuar të cilët janë ekstraduar nga autoritetet e Malit të Zi për një tentim vrasje që kishte ndodhur më 22 prill të këtij viti.

Sipas Policisë rasti kishte ndodhur në Ferizaj në një kafiteri ku pas një mosmarrëveshje dhe përleshje fizike, viktima V.G. 18 vjeç është qëlluar me armë zjarri dhe të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe deri tani ndodheshin  në arrati.

Bëhet fjalë për të dyshuarit B.Z.19 vjeç dhe G.H.22 vjeç, të cilët me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje për 48 orë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...