Arrestohet i dënuari për vrasje - Bota Sot
Arrestohet i dënuari për vrasje

Kronikë e zezë

Arrestohet i dënuari për vrasje

Më: 13 dhjetor 2018 Në ora: 12:58
Foto ilustrim

Është arrestuar nga policia në Kavajë një person i dënuar me 4 vjet e 6 muaj burg për veprat penale ”Vrasje e kryer në kapërcim të kufijve të mbrojtjes së nevojshme” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake”

Shtetasi i arrestuar më datë 05.08.2009, në lagjen Nr.11, për motive të dobëta ka vrarë me armë zjarri shtetasin E.S.

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Specialistët e Seksionit kundër Krimeve ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë bërë të mundur ndalimin e shtetasit në kërkim:

Ervis Sinella 35 vjeç, banues në Kavajë.

Shtetasi i mësipërm është dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës (vendim i lënë në fuqi nga Gjykata e Lartë) me 4 vite e 6 muaj burg për veprat penale ”Vrasje e kryer në kapërcim të kufijve të mbrojtjes së nevojshme” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake” parashikuar në nenet 83 dhe 278/2 të Kodit Penal.

Shtetasi E.S. më datë 05.08.2009, në lagjen Nr.11, për motive të dobëta ka vrarë me armë zjarri shtetasin E.S.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...