Lajmërim: Shoqata e shkrimtarëve “Feniks” shënon “Flakën e janarit” - Bota Sot
Lajmërim: Shoqata e shkrimtarëve “Feniks” shënon “Flakën e janarit”

Kultura

Lajmërim: Shoqata e shkrimtarëve “Feniks” shënon “Flakën e janarit”

Më: 18 janar 2019 Në ora: 14:05
Shoqata e shkrimtarëve

Lajmërohen të gjithë anëtarët e Shoqatës së Shkrimtarëve “Feniks” (Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë) se të enjten më datë 24 janar 2019, duke filluar nga ora 13.00 deri në ora 14.00, Shoqata e Shkrimtarëve “”Feniks” e shënon “Flakën e Janarit” në Gjimnazin “Skënderbeu” në Preshevë, ku do të kujtohen Vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka, si dhe të gjithë të rënët në altarin e lirisë.

Po ashtu mbahet orë letrare para nxënësve të kësaj shkolle dhe me këtë edhe fillon “Karvani i Shkrimtarëve të Luginës” për vitin kalendarik 2019.

Po këtë ditë Karvani e viziton edhe shkollën e mesme teknike “Presheva” në Preshevë, ku do të përurohet romani “ Rruga e kthimit”, i autorit Hysen Këqiku dhe do të mbahet orë letrare. Kjo orë letrare fillon nga ora 14.00 deri në ora 15.00. Pjesëmarrja e juaj i nderon të gjithë të rënët për liri dhe kulturën letrare në përgjithësi.

 Bilall Maliqi, kryetar

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...