"Fuqia e vajzave të Ballkanit" në Kryeministri - Bota Sot
"Fuqia e vajzave të Ballkanit" në Kryeministri

Kultura

"Fuqia e vajzave të Ballkanit" në Kryeministri

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 22:40
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të jetosh dhe të dokumentosh ëndrrën ndërkohë që jeton. Ky është lajtmotivi i ekspozitës "Fuqia e vajzave të Ballkanit" të çelur në ambientet e Kryeministrisë.

Ekspozita është një vështrim përtej kufijve politik me fotografi të 75 vajzave të Ballkanit, nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia, në kërkim të ëndrrave të tyre.

Artistja dhe kuratorja e kësaj ekspozite thekson se çdo fotografi ka shpirt.

"Fuqia e vajzave të Ballkanit" do të qëndrojë e hapur për publikun deri me datë 28 shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...