Punëtori për mbrojtjen e përkohshme të trashëgimisë kulturore - Bota Sot
Punëtori për mbrojtjen e përkohshme të trashëgimisë kulturore

Kultura

Punëtori për mbrojtjen e përkohshme të trashëgimisë kulturore

Më: 25 prill 2019 Në ora: 09:37
Ilustrim

Këshilli i Kosovës për Trashëgimi Kulturore sot do të mbajë punëtorinë “Mbrojtja e përkohshme si masë paraprake në procesin e ruajtjes së trashëgimisë kulturore”.

Përfaqësues të institucioneve të trashëgimisë kulturore të Kosovës, Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do të diskutojnë mbi praktikat e procesit të mbrojtjes së përkohshme të trashëgimisë kulturore.

Punëtoria do të ndihmojë në shkëmbimin e informacioneve dhe përvojave nga këto shtete.

Po ashtu do të shihen mundësitë për bashkëpunim dhe zgjidhje të përbashkëta të problemeve që mund të kemi në fushën e trashëgimisë kulturore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...