Dy vite suksese, suksese të pandalshme të Shka "Petralba" - Bota Sot
Dy vite suksese, suksese të pandalshme të Shka "Petralba"

Kultura

Dy vite suksese, suksese të pandalshme të Shka "Petralba"

Nga: Aziz Bytyçi Më: 12 korrik 2019 Në ora: 11:03
Pamje nga takimi

Puna dy vite me radhë e nismëtareve themelues të Shoqërisë Kulturo-Artistike Petralba të Klosit, nga Ikli Punavija, Avni Hoxha, Ferit Hoxha, Ergys Koca, Shkëlzen Bala , punë e vrullshme e me shumë suksese, aktivitete të shumta, organizime, manifestime, ftesa thirrjesh është puna e artë e këtyre aktivisteve të ndritur të kombit shqiptar.

Plot dy vite arritje dhe suksese i grupit Folklorik Petralba Klos. Grupi Folklorik"Petralba" Bashkia Klos u themeluar me dt. 10.07.2017. Grupi nismëtarë i përbërë nga Ikli Punavija, Avni Hoxha, Ferit Hoxha, Ergys Koca, Shkëlzen Bala etj. Sot më 11.07.2019, ora-10:00, pranë Këshillit Bashkiak Klos u zhvilluar një takim ku u analizuar arritja dhe puna e bërë gjatë këtyre 2-viteve dhe detyrat që na presin në vazhdimësi dhe kërkesat e nevojat që i nevojiten këtij grupi në të ardhmen.

 Kryetari i grupit zoti Ikli Punavija pasi falënderoj Bashkinë Klos me kryetar zoti Basir Cupa për mbështetjen e dhënë gjithmonë ndaj grupit tonë , dhe falënderoj anëtarët e grupit që janë treguar korrekt dhe kanë qenë të gatshëm në çdo eveniment artistik - kulturore që grupi ka zhvilluar brenda e jashtvendit dhe vlerësimet që ka marrë në çdo përfaqësim dinjitoz që ka paraqitur. Gjatë fjalës tij. Punavija u shpreh që arritjet dhe kontributi i shumë anëtarëve ndaj këtij grupi qoftë dhe individ na bëjnë që ky grup të vijoj një vazhdimësi të mbarë dhe edicioni i dytë i festivalit folklorik mbarëkombëtarë të zhvillohet edhe më me shumë pjesëmarrje dhe të ftuar si dhe turneu artistik që grupi i Klosit do të zhvilloj në muajin Nëntor këtij viti.

 Ai falënderoj të gjithë anëtarët e grupit që mbështesin dhe japin kontributin e tyre si instrumentist, valltar, rapsod etj. Man Xhepi ,Veri Koburja, Muça Rustem, Adhurim Xhepi, Ferit Hoxha, Avni Hoxha, Ergys Koca, Pëllumb Elezi, Ibrahim Kthella, Lindita Musta, Sajme Merraj, Mane Hoxha, e shumë të tjerë që meritojnë respekt dhe vlersim pasi i kanë dhënë vlera trevës së Klosit me përfaqësimin e tyre dinjitoz në skenë mbrenda e jashtvendit. Falenderoj P/ZA Bashkia Klos zoti Ramazan Mjeshtrin, me stafin Dinë Gjini, Artur Elezi, Lona Hidri, Aishe Kodra, etj.

Përgjegjësi i Zyrës Arsimore Bashkia Klos zoti Ramazan Mjeshtri falënderoj të gjithë pranishmit dhe uroj që ky grup gjithmon të vazhdoj me arritje dhe suksese. Në takim merrnin pjesë përfaqësues arsimit e kulturës Bashkisë Klos si dhe të ftuar artistë dhe kontribuues të grupit folklorik "Petralba".

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...