Artistja që pikturon me gjoks në vend të penelave

Kultura

Artistja që pikturon me gjoks në vend të penelave

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 12:37
Nadia Matievskaia

Nadia Matievskaia është bërë e njohur për një lloj “peneli” të pazakontë që ajo përdor për të pikturuar veprat e saja.

Artistja autodidakte nga Bjellorusia, në të vërtetë përdor gjoksin dhe duke gjykuar detajet që ai arrin të portretizojë, ajo e bën atë në një mënyrë mjaft të jashtëzakonshme.    

Nadia asnjëherë nuk ka studiuar për t’u bërë piktore. Ajo dëshironte të ndiqte një karrierë në industrinë e muzikës, por një vit e gjysmë më parë filloi të marrë mësime aktrimi dhe zbuloi një talent të fshehur.

Kurset në të cilat, ndoqi mësuan që artistja e re të çlirohej nga pengesat dhe të eksploronte ndjenjat e saj të brendshme, por ata gjithashtu e ndihmuan atë të eksperimentonte me trupin e saj dhe të zbulonte një mënyrë origjinale për të ndërtuar një karrierë si piktore.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat