Artistja që pikturon me gjoks në vend të penelave - Bota Sot
Artistja që pikturon me gjoks në vend të penelave

Kultura

Artistja që pikturon me gjoks në vend të penelave

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 12:37
Nadia Matievskaia

Nadia Matievskaia është bërë e njohur për një lloj “peneli” të pazakontë që ajo përdor për të pikturuar veprat e saja.

Artistja autodidakte nga Bjellorusia, në të vërtetë përdor gjoksin dhe duke gjykuar detajet që ai arrin të portretizojë, ajo e bën atë në një mënyrë mjaft të jashtëzakonshme.    

Nadia asnjëherë nuk ka studiuar për t’u bërë piktore. Ajo dëshironte të ndiqte një karrierë në industrinë e muzikës, por një vit e gjysmë më parë filloi të marrë mësime aktrimi dhe zbuloi një talent të fshehur.

Kurset në të cilat, ndoqi mësuan që artistja e re të çlirohej nga pengesat dhe të eksploronte ndjenjat e saj të brendshme, por ata gjithashtu e ndihmuan atë të eksperimentonte me trupin e saj dhe të zbulonte një mënyrë origjinale për të ndërtuar një karrierë si piktore.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...