U mbajt ceremonia e anëtarësimit për Ambasadorët e Rinjë të Paqes për Ballkanin - Bota Sot
U mbajt ceremonia e anëtarësimit për Ambasadorët e Rinjë të Paqes për Ballkanin

Kultura

U mbajt ceremonia e anëtarësimit për Ambasadorët e Rinjë të Paqes për Ballkanin

Nga: Rabit Sadiku Më: 4 shtator 2019 Në ora: 13:54
Pamje nga ceremonia

Komiteti Boteror i Paqes 202 shteteve të botës me dt. 01.09.2019 në qytetin e Ulqinit (Mali i Zi ) mbajti ceremoni anetarsimi për Ambasadoret e Rinjë të Paqes për Ballkanin.

Të pranishem ishin Nen.Presidenti I Komitetit Boteror të Paqes Franko Cetinich , Zv.Presidenti Dr Rabit Sadiku , Gjenerali i Paqës Prof.Dr. Sulejman Abazi.

Kryetari i Komunes se Ulqinit Loro Nrekiq, Ambasadorja e Paqes. Fatmira Lami, Amb Dr Hava Muçollari, Ambasadori i Paqes nga Berati Fitim Mimani, Tonci Macak përfaqesues nga Australia e Largët dhe ish Ambasadori i Kroacise Diplomati i njohur Ivica Tomic, Ramiz Hajdari, Juliana Bilbilaj etj.

Kjo ngjarje u pasurua me pjesemarrjen e shteteve te Ballkanit te bashkuar rreth Flamurit te Komitetit Boteror të Paqes. Paqeja, kënga dhe vallja bashkoi pjesemarresit e ballkanit. Tradita do te vazhdoje edhe ne shtetet tjera të Ballkanit. Paqe per ne...Paqe per ju..Paqe për të gjithë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...