U mbajt ceremonia e anëtarësimit për Ambasadorët e Rinjë të Paqes për Ballkanin

Kultura

U mbajt ceremonia e anëtarësimit për Ambasadorët e Rinjë të Paqes për Ballkanin

Nga: Rabit Sadiku Më: 4 shtator 2019 Në ora: 13:54
Pamje nga ceremonia

Komiteti Boteror i Paqes 202 shteteve të botës me dt. 01.09.2019 në qytetin e Ulqinit (Mali i Zi ) mbajti ceremoni anetarsimi për Ambasadoret e Rinjë të Paqes për Ballkanin.

Të pranishem ishin Nen.Presidenti I Komitetit Boteror të Paqes Franko Cetinich , Zv.Presidenti Dr Rabit Sadiku , Gjenerali i Paqës Prof.Dr. Sulejman Abazi.

Kryetari i Komunes se Ulqinit Loro Nrekiq, Ambasadorja e Paqes. Fatmira Lami, Amb Dr Hava Muçollari, Ambasadori i Paqes nga Berati Fitim Mimani, Tonci Macak përfaqesues nga Australia e Largët dhe ish Ambasadori i Kroacise Diplomati i njohur Ivica Tomic, Ramiz Hajdari, Juliana Bilbilaj etj.

Kjo ngjarje u pasurua me pjesemarrjen e shteteve te Ballkanit te bashkuar rreth Flamurit te Komitetit Boteror të Paqes. Paqeja, kënga dhe vallja bashkoi pjesemarresit e ballkanit. Tradita do te vazhdoje edhe ne shtetet tjera të Ballkanit. Paqe per ne...Paqe per ju..Paqe për të gjithë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat