Piktorja dhe shkrimtarja shqiptare merr letër nga kancelaria Angela Merkel

Kultura

Piktorja dhe shkrimtarja shqiptare merr letër nga kancelaria Angela Merkel

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 15:02
Sabahate Byci

Piktorja, shkrimtarja dhe publicistja e njohur shqiptare që jeton në Gjermani, Sabahate Byci ka pranuar një letër falënderimi nga Kancelarja gjermane Angela Merkel, me rastin e urimit për ditëlindjen  e saj.

“Për përgëzimet e shumta, përshëndetjet personale si dhe për vëmendjen miqësore për Ditëlindjen time jam ndjerë shumë e lumtur. Për këtë shenjë të lidhshmërisë dhe plot besimit të fjalëve të çmuara iu falënderohem shumë përzemërsisht”, thuhet në letrën e falënderimit që i ka ardhur piktores dhe publicistes shqiptare Sabahate Byci.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat