“Nëse do e rrisja edhe një herë fëmijën tim do t’i ndërtoja më parë vetëvlerësimin, e më vonë shtëpinë” - Bota Sot
“Nëse do e rrisja edhe një herë fëmijën tim do t’i ndërtoja më parë vetëvlerësimin, e më vonë shtëpinë”

Kultura

“Nëse do e rrisja edhe një herë fëmijën tim do t’i ndërtoja më parë vetëvlerësimin, e më vonë shtëpinë”

Nga: Diane Loomans Më: 3 tetor 2019 Në ora: 14:51
Foto ilustrim

Nëse do e rrisja dhe një herë fëmijën tim
do t’i ndërtojë më parë vetë-vlerësimin,
e më vonë shtëpinë.

Me gishta me shumë do pikturoja me të,
e gishtin më pak do ja drejtoja për gabime,
do t’i zëvendësoja qortimet më përqafime
do t’i largoja sytë nga ora e do ta shihja atë në sy,
do ngjisja balona me të drejt qiellit,
do të ndaloja së qeni serioz,
por do luaja shumë seriozisht

do vrapoja pafundësisht nëpër yje
dhe përqafimet do ishin shtroja jonë
nëse…. edhe një here 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...