Hapet ekspozita me portrete të Adem Demaçit - Bota Sot
Hapet ekspozita me portrete të Adem Demaçit

Kultura

Hapet ekspozita me portrete të Adem Demaçit

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 07:20
Foto ilustrim

Biblioteka Kombëtare e Kosovës dhe Shqota e të Burgosurve Politik të Kosovës, organizojnë ekspozitën e cila hapet sot, kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem Demaçi.

Ekspozita “Kujtesa e Kosovës: Portrete të Adem Demaçit në pikturë dhe fotografi”,  hapet me rastin e 84-vjetorit të lindjes së Adem Demaçit.

Pikturat dhe fotografit do të ekspozohen në hollin e Bibliotekës kombëtare më 26 shkurt, në ora 11:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat