Vdekja e Leze Qenes pikëllon Remzie Osmanin: Uh moj Leze çka mu dhimte - Bota Sot
Vdekja e Leze Qenes pikëllon Remzie Osmanin: Uh moj Leze çka mu dhimte

Kultura

Vdekja e Leze Qenes pikëllon Remzie Osmanin: Uh moj Leze çka mu dhimte

Më: 25 mars 2020 Në ora: 14:13
Remzije Osmani dhe Leze Qena

Në moshën 85 vjeçare ka vdekur sot në mëngjes ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena.

Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj.E vdekja e saj ka mërzitur botën e show bizit shqiptar.

E prekur nga ky lajm është ndjerë edhe këngëtarja e njohur kosovare, Remzie Osmani.Ajo ka publikuar një foto me tashmë të ndjerën ku shfaqet e pikëlluar për ikjen e saj.“Uh moj Leze çka mu dhimte”, ka qenë reagimi i këngëtares Osmani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat