Jo egos Komuniste! - Bota Sot
Jo egos Komuniste!

Kultura

Jo egos Komuniste!

Nga: Redin Hafizi Më: 25 mars 2020 Në ora: 17:07
Redin Hafizi

Vetem komunistet jane egoiste, pasi keta individe vazhdojne te mbeshtesin nje sistem qe deshton. Keta individe deshtojne dhe si zgjidhje nuk gjejne kurre mundesine qe te dorezohen, por zgjedhin dhunen dhe vrasjen e individeve ne mase. Kane propaganden si te vetmen arme dhe individe dembele qe nuk mund te pranojne se qytetare te thjeshte mund te konkurrojne. 

Turpi me i madh arrin tek kryeministri Shqiptar qe u manipulua perkohesisht nga komuniteti komunist nderkombetar. Sot Kina kerkoi te na mposhte. 

Rama duhet te largohet, pasi eshte i implikuar ne planin e luftes se Kinezeve. 

Minishengeni Ballkanik ishte taktika e spiunazhit Kinez per te perhapur corona virus ne Ballkan e me pas ne Europe. Kundershtia dhe rezistenca ndaj ketij plani shpetoi Shqiperine qe te behej vatra e vdekjes per te gjithe perendimin. 

Sot Edi Rama po kercenon dhe po dhunon qytetaret per te shpetuar vetveten. Ky kerkoi te na fuse Kinen atje ku Kines nuk i takon te jete per sa kohe qe nuk rrespekton te drejtat e njeriut dhe rregullat nderkombetare te te berit biznes. 

Mjaft me me keta idiote liberale qe sakrifikojne gjithcka per xhepin apo egon e tyre. Mjaft me me keta idiote pseudo elite apo pseudo te edukuar qe luftojne kunder popujve dhe nuk e durojne dot kur njeriu i thjeshte e blen nje shtepi dhe eshte i lumtur. Kete parajse po e ka krijuar sistemi ne Amerike dhe vazhdon te jete sistemi sundues, jo per ushtrine, por per vlerat qe shperndan.

 

 Nuk tenton te shnderrohet ne perandori, por thjesht ne nje sistem ku forcen e ka individi. Une e dua Ameriken vetem per forcen qe i jep individit, kurse virusi vdekjeprures godet mushkerite tona dhe oksigjenin biznesit dhe njeriut me kokefortesi po ia heq vetem nje sistem qe me kokefortesi vazhdon te beje riparime, por nuk ndryshon thelbin. 

Njerezit kane lindur te lire e te lire do te vdesin. Nuk ka individ apo sistem qe te me krijoje dhe te me diktoje rrugen mua ashtu sic Kina mundohet te na diktoje. Madje keta individe te iluminuar nga nje drite djallezore po na vrasin per te pranuar se rruga e tyre eshte e drejta. Jo zoterinj qe e mendoni se jeni ndricuar, ne nuk do t’ju degjojme kurre dhe virusi eshte thjesht nje beteje qe mund ta fitoni, por qe rritet urrejtjen tone dhe kjo na ben besimplote qe ne do te fitojme luften.

 Kjo eshte lufte dhe sic quhet lufte e ndyre, pra ne e shihnim rrezikun e nje “dirty war” ne Balllkan. Kujdesi qe Presidenti Trump tregoi duke vendosur te besuarit e tij ne bisedimet Serbi-Kosove dhe ne Ambasade ne Tirane, tregoi se Beogradi po behej fronti i luftes kunder perendimit. Kufiri i Kines, i urrejtjes, i ankthit ka mberritur ne Beograd. 

Jane ata qe urrejne, qe flasin per antiamerikanizem dhe qe flasin per ankth. Kjo ndjenje vjen vetem nga sistemi i mbrojtjes se urrejtjet. Kjo ndjenje vjen vetem nga dhunuesit. Kjo ndjenje vjen vetem nga ai sistem qe eshte sistemi i hajdutit te qytetareve te tij dhe ne te njejten kohe vrases i qytetareve te vet. Vetem ne Kine nje sistem i tille mbrohet me ligj dhe Edi Rama kerkoi te bente nje sherbim djallit me teorine e minishengenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat