Gazeta kombëtare “Bota sot”, do të jetojë aq sa do të jetojë edhe Republika e Kosovës - Bota Sot
Gazeta kombëtare “Bota sot”, do të jetojë aq sa do të jetojë edhe Republika e Kosovës

Kultura

Gazeta kombëtare “Bota sot”, do të jetojë aq sa do të jetojë edhe Republika e Kosovës

Nga: Hafiz Shala Më: 26 qershor 2020 Në ora: 16:55
Hafiz Shala

I nderuari botues i gazetës Kombëtare “Bota sot”, zotëri Xhevdet Mazrekaj, e nderuara Redaksi dhe stafi redaktues, të nderuar gazetar dhe bashkëpunëtor të jashtëm të gazetës, të nderuar miliona lexues, gëzuar ditëlindjën e 25 të portalit ma të respektuar dhe ma të lexuar në tëre rruzullin tokësor ku jetojnë dhe veprojnë shqiptarët.

Martirët dhe heroit të fjalës së lirë, u sakrifikuan për informim të drejtë, të saktë nga dora e parë posaqërishtë gazetarët e gazetarisë hulumtuese, që e paguan më jetë.

I përballët sulmët dhe atentatët, por, nuk u ndalët.I përballët kërcënimët dheshantazhët,pornuk u ndalët.

Ishte një moral i fortë i kalitur të gazetarët dhe stafit redaktues i frymëzuar nga kërkesat e lexuesve që mos të ndali.

Ishit të orientuar dhe të frymëzuar nga Presidenti historik i Kosovës Dr. Ibrahim Rugova i cili, e përjetojë fatin e juaj nën atentatët e atyre që, janë përballë, do të përballën më drejtësinë ndërkombëtare për krime ndaj njerzimit e, ju, mbetët të paluhatshëm në kursin e juaj kombëtar për komb e atdhe duke e afirmue kauzën kombëtare, posaqërishtë të shqiptarët e diasporës më theks të posaqëm për, fëmijët, rininë që, në duar ta kanë një gazetë aq prestigjioze krahas gazetave të njohura ndërkombëtare.

Ju urojë dhe përgëzojë për punën e juaj, duke ju deshirue jetë të gjatë aq sa edhe Republika e Kosovës.

I juaj.

Hafiz Shala

New York

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat