Mos...

Kultura

Mos...

Nga: Zymer Mehani Më: 3 gusht 2020 Në ora: 07:21
Zymer Mehani

Mos ia preni gërshetat
Se ëndrrat mitare
Me to kishte thurur
Trimja e papërkulur

Dhe emri LIRI
Kurdel kuq e zi
Në të sajin ballë
Ndrit si llambadar

Mos ia këputni gëzimin
Se lulëkuqja e Llapit
S'pranveron pa gëzim
Gjak i kombit tim

Mos ia vritni qiellin
Se Shqipja e Flamurit
Don flatrim të lirë
Nuk duron zinxhirë

Mos u mundoni kot
Se Ylfetes trime
S'mund t'ia vritni shpresën
Guximin as besën

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat