​Ndërron jetë skulptori Arben Bajo si pasojë e koronavirusit - Bota Sot
​Ndërron jetë skulptori Arben Bajo si pasojë e koronavirusit

Kultura

​Ndërron jetë skulptori Arben Bajo si pasojë e koronavirusit

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 09:14
Arben Bajo

Skulptori dhe pedagogu i Universitetit të Arteve, Arben Bajo ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit.

Këtë e ka bërë të ditur miku i tij, Arbër Kadia përmes një postimi në Facebook.

Postimi i plotë:

Mëngjes i trishtë!

Duararti Arben Bajo nuk i’a doli dot, fitoi Covid-19!

Paqe e përjetshme për ty mjeshtër!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat