Dekorata e tituj nderi - Bota Sot
Dekorata e tituj nderi

Kultura

Dekorata e tituj nderi

Nga: Jusuf Zenunaj Më: 11 gusht 2020 Në ora: 13:34
Jusuf Zenunaj

Tek shqiptarët na u rrit tefteri

dekorata e tituj nderi,

si n’Tiranë ashtu n’ Prishtinë,

as n’ Tetovë mbrapa nuk rrinë,

atdheut tonë faqen ia nxinë !?

Ngrisni n’qiell njëri-tjetrin

me marritë që s’ua lanë deti,

në to u zhyt dhe presidenti,

pa zbardhë dita e ngrys nata

shpërndan tituj e dekorata,

sikur t’ishin çokollata !?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat