Veç për Ty

Kultura

Veç për Ty

Nga: Havë Rexhaj Shabanaj Më: 20 prill 2021 Në ora: 12:43
Havë Rexhaj Shabanaj

Dritë do të rrezatoj çdo ditë

Ylber do të bëhem për Ty

Errësirën do ta largoj

E jetën dritë do ta bëjë

 

Rreze drite do të lëshojë

Çdo ditë jetën do ta ndriçoj

Me ngjyra do të rrethojë

Si ylberi në qiell

 

Lule të freskëta do të dhuroj çdo ditë

Aroma e tyre do të ndihet ne çdo dhomë

Lule mimozë do të mbushet me aromë

Dhe me lule do të mbulojë

 

Do të kuvendojmë ç’do ditë bashkë

Tryezën bukur do ta servojmë

Do ta përziejmë me tradicionalen

Ashtu siç e servonte nena e jonë

 

Do ta ndërtojmë jetën së bashku

Me plotë dashuri

Do ta mbushim shtëpinë plot me fëmijë

E ti edukojmë se bashku plot me harmoni

 

Për ty të pamundurën, të mundur do ta bëjë

Për Ty, yll dhe dritë do të jem.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat