Vdes aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Enver Kaçaniku

Kultura

Vdes aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Enver Kaçaniku

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 12:38
Enver Kaçaniku

Sot vendi ynë ka humbur një njeri më vlera të larta.

Ka ndërruar jetë aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Enver Kaçaniku.

Ai në mesin e shumë shfaqjeve teatrale në të cilat mori pjesë, është njohur për rolet e tij në filmat “Migjeni” dhe “Si të vdiset”.

Ne u shprehim ngushëllime, familjes dhe kolegëve për këtë humbje.

Aktorin Enver Kaçaniku dhe veprimtarinë e tij do ta kujtojmë dhe vlerësojmë gjithmonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat