Lindin e vdesin breza - Bota Sot
Lindin e vdesin breza

Kultura

Lindin e vdesin breza

Nga: Dibran Demaku Më: 12 janar 2018 Në ora: 14:09
Dibran Demaku

 

Pranverat vijnë e ikin
nga qielli shuhen yje
stinët e sjellin gripin
frika b?n shëti në pyje

Fluturat bëhen ëndrra
ëndrrat bëhen flutura
në pritje zhduket zhgjëndrra
dhe vegimet e k?putura

Hijet lëvizin gjithandej
të bardha pa ngjyra të zeza
në botën tonë këtej
lindin e vdesin breza...

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera