Vallet e Rexhep Çelikut - Bota Sot
Vallet e Rexhep Çelikut

Kultura

Vallet e Rexhep Çelikut

Nga: Skënder Karaçica Më: 13 janar 2018 Në ora: 16:54
Rexhep Çeliku

U nis me shqiponjat
Dhe vetë u bë shqiponjë 
E Atdheut
Sa hije i kish balli i djersitur
Kur hapte gjoksin 
Festë të madhe ka sot Shqipëria
Vallet e Rexhep Çelikut
Hijeshia e Kombit!

Udhëtimet nëpër botë
Të gjithë në këmbë
Nderim për Kombin Shqiptar
Gjerdani i Arit në Paris
Për Vallën e Shqipeve
Shekujt zbresin në skenë
Vallet e Rexhep Çelikut!

Mjegullat e Ballkanit
Kufinj dhe popull i ndaluar
Kosova duartrokitje e zjarrtë
Për Vallën e Drenicës
Shqipëria sjell mesazhin 
Për festën e madhe
Këngët dhe vallet e shqipës
Për Diell Kosove!

Rexhep Çeliku
Bëri autostradën e Atdheut!

Çikago,13 janar 2018

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera