Festivali Ndërkombëtar i Filmit në New York, hapë thirrjen për aplikim - Bota Sot
Festivali Ndërkombëtar i Filmit në New York, hapë thirrjen për aplikim

Kultura

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në New York, hapë thirrjen për aplikim

Më: 16 janar 2018 Në ora: 15:49
Festivali Ndërkombëtar i Filmit në New York

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në New York 2018-të, që nga sot ka hapë thirrjen për aplikim, shkruan KultPlus.

Ky festival fton autorët e filmave të metrazhit të gjatë, të shkurtër dhe atij dokumentar që t’i dërgojnë filmat e tyre për edicionin e shtatë të këtij festivali që nis nga 25 e përfundon më 29 maj në New York.

Të gjithë prodhuesit e filmave nga e gjithë bota që kanë prodhuar filmat këto 3 vitet e fundit kanë të drejtë aplikimi duke dorëzuar filmi online.

Në këtë edicion do të ndahen tetë çmime si në vijim:


Best Feature Film
Best Short Film
Best Feature Documentary Film
Best Short Documentary Film
Best Actor Award
Best Actress Award
Production Award
Best Photography Award.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera