Akuareli zbret në Sarandë - Bota Sot
Akuareli zbret në Sarandë

Kultura

Akuareli zbret në Sarandë

Më: 16 qershor 2018 Në ora: 16:00
Ilustrim

Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit, që udhëtoi nëpër Shqipëri gjatë javës së kaluar, është ndalur në Galerinë e Artit në Sarandë, ku kolonia ndërkombëtare e akuarelistëve po ekspozon 45 punimet më të mira.

Emra me famë botërore në pikturën e akuarelit sollën në Sarandë punime nga 20 shtete të botës.

Akuarelistët kanë sjellë impresionet e hijshme nga bregdeti jonian, natyrën e qetë të perëndimeve në Sarandë dhe Ksamil, por edhe abstraksione të frymëzuara nga udhëtimi në Shqipëri.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera