Poetja e Kosovës pak më ndryshe se zakonisht - Bota Sot
Poetja e Kosovës pak më ndryshe se zakonisht

Kultura

Poetja e Kosovës pak më ndryshe se zakonisht

Më: 6 korrik 2018 Në ora: 14:37
Poetja e Kosovës në mes, pak më ndryshe se zakonisht

Në Kosovë ka një numër të madh të poeteve me përvojë, madje disa prej tyre edhe pse në moshë të re, janë të mprehta në krijimtari. Ndër poetet e zonja është dhe Mihane Hoxha. Mihanja apo siç e thërrasin disa Hana, mbase në shtetin shqiptar edhe si spanjolle, duket pak më ndryshe me veshje se zakonisht.

Ajo në foto në mes të shoqeve të saja, me një pamje seksi dhe jo si herëve tjera. Poetja pak më ndryshe se zakonisht, me vijë trupore sikurse një modele dhe që dëshmon se i kushton fortë rëndësi edhe dukjes estetike, atëherë kur ka kohë ose kur shtohet nevoja sidomos kur janë në ambientet festive. 

Mihanja ka shumë plane për të ardhme sidomos për të botuar edhe disa libra me domethënie qoftë për rinj qoftë për të reja po ashtu edhe për gjeneratat e vjetra. Deri me tash ka botuar disa nga librat me tituj: “Ëndërroj e Jetoj”, “Durimi mbi të gjitha”, “Me fajësojnë pa të drejtë”, “Dashuria që nuk mundet t'i bashkojë brigjet”, “Rrugë pa emër” dhe “Burim jetë”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera