“Muzat e Alpeve” bashkon në Ulqin autorë të njohur rajonalë - Bota Sot
“Muzat e Alpeve” bashkon në Ulqin autorë të njohur rajonalë

Kultura

“Muzat e Alpeve” bashkon në Ulqin autorë të njohur rajonalë

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 21:21
Ulqin

Në Ulqin u mbajt manifestimi rajonal “Muzat e Alpeve” ku bashkohen vlerat e mirëfillta letrare të autorëve më të njohur në trekëndëshin Kosovë-Mali i Zi-Shqipëri. Manifestimi i sivjetshëm u shënua për të gjashtën herë dhe ka për qëllim promovimin e kulturave të ndryshme të bashkëpunimit rajonal me synimin e integrimeve evropiane edhe në fushën e letërsisë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera