Ramë Lahaj nga sot është ambasador kulturor i Kosovës - Bota Sot
Ramë Lahaj nga sot është ambasador kulturor i Kosovës

Kultura

Ramë Lahaj nga sot është ambasador kulturor i Kosovës

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 18:18
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ramë Lahaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se tenori i mirënjohur, Ramë Lahaj, që i ka pushtuar skenat prestigjioze dhe ka prekur majat e artit botëror, nga sot është ambasador kulturor i Kosovës.

“Tenori i mirënjohur, Ramë Lahaj, që i ka pushtuar skenat prestigjioze dhe ka prekur majat e artit botëror, nga sot është ambasador kulturor i Kosovës. Si imazhi ynë më i mirë në botë, tenorit Lahaj, pata nderin t’ia dorëzoj pasaporten diplomatike të Republikës së Kosovës”, ka shkruar haradinaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat