Shkodër, ekspozitë e studentëve shqiptarë në Itali - Bota Sot
Shkodër, ekspozitë e studentëve shqiptarë në Itali

Kultura

Shkodër, ekspozitë e studentëve shqiptarë në Itali

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 07:25
Pamje nga ekspozita

Një grup të rinjsh shqiptarë, që studiojnë në Itali, punuan për më shumë se një vit për të realizuar ekspozitën e tyre “Albania- në rrënjët e lirisë së një populli”, e cila është hapur në mjediset e Muzeut dioqezian të Shkodrës.

Në qendër të ekspozitës janë figura e Skënderbeut, Nënë Tereza si dhe martirët shqiptarë.

Të rinjtë thonë se, përmes kësaj ekzpozite, synojnë njohjen më të mirë të identitetit të popullit të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...