Simpoziumi shkencor “550 vjetori i vdekjes së Gjergj Kastrioti – Skënderbeut” - Bota Sot
Simpoziumi shkencor “550 vjetori i vdekjes së Gjergj Kastrioti – Skënderbeut”

Kultura

Simpoziumi shkencor “550 vjetori i vdekjes së Gjergj Kastrioti – Skënderbeut”

Nga: Lek Mrijaj Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 07:07
Simpoziumi do të mbahet më 8 dhjetor 2018 në Pallatin e Kulturës "Asim Vokshi" në Gjakovë dhe fillon në orën 10:00

Famullia e Doblibarës bashkë me Drejtorinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Komunës së Gjakovës ju ftojnë të merrni pjesë në simpoziumin mbarëkombëtar me temën "Gjergj Kastrioti Skënderbeu.”

Simpoziumi do të mbahet më 8 dhjetor 2018 në Pallatin e Kulturës "Asim Vokshi" në Gjakovë dhe fillon në orën 10:00.

Në simpozium marrin pjesë shkencëtarë të shquar nga Kosova, Shqipëria dhe nga arbëreshët e Italisë.

Simpoziumi shkencor do të transmetohet në Radio Televizionin e Kosovës (RTK) dhe televizionin lokal Syri Vizion (Gjakovë).

 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...