Dy persona të lënduar në një aksident në Kumanovë - Bota Sot
Dy persona të lënduar në një aksident në Kumanovë

Kumanova

Dy persona të lënduar në një aksident në Kumanovë

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 14:35
Foto ilustrim

Dy persona janë lënduar në një aksident në Kumanovë. Siç informojnë nga MPB, djer rreth orës 21:20 në kryqëzimin e rrugës “Ivo Lola Ribar” dhe “Denko Draganov” në Kumanovë, ka ndodhur aksident në mes “Volkswagen Bora” me targa të Kumanovës, e drejtuar nga S.M. (49) nga Kumanova dhe një mopedi “tomos-APN-6” e drejtuar nga A.K. (26) nga Kumanova.

Në aksident lëndime të rënda ka marrë A.K., ndërsa lëndimet të lehta ka marrë bashkudhëtari i mopedit GJ.S. nga Kumanova.

Ata janë dërguar në spitalin e Kumanovës për dhënien e ndihmës mjekësore.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes kanë bërë ekipet e SPB Kumanovë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat