Dy punëtorët e lënduar janë në shërim në spitalin e Kumanovës - Bota Sot
Dy punëtorët e lënduar janë në shërim në spitalin e Kumanovës

Kumanova

Dy punëtorët e lënduar janë në shërim në spitalin e Kumanovës

Më: 31 tetor 2019 Në ora: 13:08
Foto ilustrim

Siç njoftoi drejtorja e spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva, vetëm dy punëtorë janë mbajtur në spital ndërsa të tjerët janë lëshuar për shërim shtëpiak.

Dje, pas aksidentit, dy punëtorë u bartën në klinikat e Shkupit dhe pas disa orëve edhe dy të tjerë që morrën lëndime të rënda.

Në Kumanovë, dje gjatë punës u lënduan 10 punëtorë.

Këqyerjen e vendit të ngjarjet e kryen organet kompetente që do t’i tregojë arsyet e aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat