Mbahet akademi në 30-vjetorit të demonstratës së Kumanovës - Bota Sot
Mbahet akademi në 30-vjetorit të demonstratës së Kumanovës

Kumanova

Mbahet akademi në 30-vjetorit të demonstratës së Kumanovës

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 21:57
Ftesa

Me rastin e 30-vjetorit të demonstratës në Kumanovë, në mbrojtje të arsimit dhe shkollës shqipe, do të mbahet akademi përkujtimore.

Në akademi do të vlerësohet kontributi i pjesëmarrësve në demonstratën historike.

Akademia mbahet në Kumanovë më 29 gusht dhe organizohet nga Shoqëria “Besa”, Shoqata e të Burgosurve Politik dhe Shoqata e Historianëve të Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat