Kështu uronte presidenti Ibrahim Rugova për Vitin e Ri më 1995 - Bota Sot
Kështu uronte presidenti Ibrahim Rugova për Vitin e Ri më 1995

Lajme

Kështu uronte presidenti Ibrahim Rugova për Vitin e Ri më 1995

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 10:11
Ibrahim Rugova

Ish-presidenti historik i Kosovës uronte shqiptarët për Vitin e Ri 1995, duke shpresuar se do të gjendej një zgjidhje përfundimtare për Kosovën.

“Viti që po e lëmë pas ishte vit i rëndësishëm për Kosovën dhe shqiptarët, një vit i vazhdimit të okupimit të Kosovës”, kështu e niste fjalimin e tij Rugova.

Ai shtonte se çështja e Kosovës këtë vit është temë që do të duhet të kishte zgjidhje.  

Në fund të fjalimit, Rugova thoshte se duhet të ketë qëndresë të shqiptarëve e rezistim si dhe të ruhet besimi te njëri-tjetri.

Videoja është publikuar në Facebook nga njeriu i afërt i Rugovës, Adnan Merovci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...