Ish-agjenti i SHIK-ut: Me arrestimin e Ramush Haradinaj, filloi plani i ndarjes së Kosovës - Bota Sot
Ish-agjenti i SHIK-ut: Me arrestimin e Ramush Haradinaj, filloi plani i ndarjes së Kosovës

Lajme

Ish-agjenti i SHIK-ut: Me arrestimin e Ramush Haradinaj, filloi plani i ndarjes së Kosovës

Nga: N.Sh Më: 4 janar 2019 Në ora: 14:43
Ramush Haradinaj

Ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në Facebook ka shkruar lidhur me arrestimin e Ramush Haradinajt, dy vite më parë në Francë.

Ai thotë se, dy vite më parë me arrestimin e Ramush Haradinaj përgatitej tereni për ndarjen e Kosovës.

E ky plan sipas tij është i Aleksandër Vuçiqit dhe Hashim Thaçit.

“Plani 'NORD DGSE_Franceze, BIA_Serbe, FSB_Ruse dhe Hashim Thaçit. Sot dy vite filloj operacioni sekret i arrestimit të Ramush Haradinajt, ku përgatitej tereni për ndemjen e Kosovës pasi planit Vuçiq _ Thaçit dhe i duheshin bashkëpunëtor dhe bashk fajtor tjerë. Ishte 4 janari i vitit 2017 kur në Aeroportin Ndërkombëtar Francezo-Zviceran Basel-Mulhouse Fribourg, u arrestua nga policia franceze lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tashmë edhe kryeministër i Kosovës, në bazë të një fletëarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.!”, ka shkruar Miftari, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...