Gjermani me plis habit shqiptarët, këndon këngë shqip - Bota Sot
Gjermani me plis habit shqiptarët, këndon këngë shqip

Lajme

Gjermani me plis habit shqiptarët, këndon këngë shqip

Më: 13 janar 2019 Në ora: 11:37
Gjermani me plis habit shqiptarët, këndon këngë shqip

Me plis të bardhë në kokë, gjermani Gerhardt Gott ka befasuar të gjithë shqiptarët duke kënduar këngën ‘Xhamadani’ në shtëpinë e një familjeje shqiptare.

Ai bashkë me hoxhën Elvis Naçi uruan një familje shqiptare për ndërtimin e shtëpisë, shtëpi kjo që u ndihmua nga organizata e Gerhardt Gott.

Mjaftoi që Elvisi vetëm t’ia përmendte xhamadanin dhe Gerhardt të niste këndimin e saj me kitarën e tij të vogël.

Videoja e publikuar në Facebook është bërë shpejtë virale, duke marrë shumë komente dhe reagime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...