Hoti: Smajl Hajdaraj ai zuri vendin e merituar në historinë e lavdishme të shtetndërtimit - Bota Sot
Hoti: Smajl Hajdaraj ai zuri vendin e merituar në historinë e lavdishme të shtetndërtimit

Lajme

Hoti: Smajl Hajdaraj ai zuri vendin e merituar në historinë e lavdishme të shtetndërtimit

Nga: A.Sh Më: 17 janar 2019 Në ora: 15:21
Smajl Hajdaraj

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, në një status në Facebook përkujton Smajl Hajdarajn duke e cilësuar si shembulli më i mirë se si punohet institucionalisht për ta ndërtuar shtetin dhe zhvilluar demokracinë.

Postimi i plotë:

Jeta dhe vepra e Smajl Hajdarajt ishte shembulli më i mirë se si punohet institucionalisht për ta ndërtuar shtetin dhe zhvilluar demokracinë. Kjo nuk ishte e lehtë sidomos në atë kohë, por Smajlin vështirësitë kurrë nuk e ndalën. Ai u bë deputet duke fituar me punë të ndershme besimin e qytetarëve.

Me përkushtimin dhe idealet e tij për liri dhe pavarësi, ai zuri vendin e merituar në historinë e lavdishme të shtetndërtimit. Me veprën e tij ka fituar përjetësisht respektin dhe admirimin tonë. Lavdi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...