Partia e Serbisë Moderne kërkon pajtim midis shqiptarëve e serbëve dhe zgjidhjen e statusit të Kosovës - Bota Sot
Partia e Serbisë Moderne kërkon pajtim midis shqiptarëve e serbëve dhe zgjidhjen e statusit të Kosovës

Lajme

Partia e Serbisë Moderne kërkon pajtim midis shqiptarëve e serbëve dhe zgjidhjen e statusit të Kosovës

Më: 23 janar 2019 Në ora: 12:45
Mitrovicë

Partia e Serbisë Moderne (Stranka moderne Srbije - SMS), ua ka bërë thirrje partieve në pushtet dhe atyre opozitare në Serbi që të pranojnë marrëveshjen sipas të cilës "Me të drejtat dhe liritë njerëzore nuk ka kompromis", raporton FoNet.

Marrëveshja, siç raportojnë mediat serbe, "vetëkupton angazhimin për pajtimin e shqiptarëve dhe të serbëve në Kosovë, zgjidhjen e qëndrueshme të statusit të Kosovës, pa konflikt të ngrirë, Serbinë në eurointegrime "pa flirte me fuqi të tjera botërore", si dhe pajtimin e qëndrueshëm të shteteve në rajon".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat