1370 fëmijët që humbën jetën gjatë luftës në Kosovë përjetësohen në një memorial - Bota Sot
1370 fëmijët që humbën jetën gjatë luftës në Kosovë përjetësohen në një memorial

Lajme

1370 fëmijët që humbën jetën gjatë luftës në Kosovë përjetësohen në një memorial

Më: 5 shkurt 2019 Në ora: 12:23
Ramush Haradinaj

Në kujtim të 1370 fëmijëve të vrarë e të masakruar gjatë luftës së fundit në Kosovë, do të ndërtohet një memorial.

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ideatorët e këtij memoriali.

Postimi i plotë

Një memorial i ngritur për 1370 fëmijët e vrarë e masakruar në luftën e Kosovës, do ta përjetësojë dhimbjen e një populli dhe i bënë jehonë në botë të drejtës sonë. Prita sot nismëtarët e kësaj vepre kujtese, Nysret Pllanën, Rrezeart Galicën dhe Luana Mahmutaj, të cilët i përgëzova për idenë që sublimon sakrificën dhe simbolizon të vërtetën e Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat