Nga sot për telefona prefiks vlen vetëm kodi +383 - Bota Sot
Nga sot për telefona prefiks vlen vetëm kodi +383

Lajme

Nga sot për telefona prefiks vlen vetëm kodi +383

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 07:44
Ilustrim

Që nga data 13 shkurt 2019 operatori vala pati njoftuar se kodi i vjetër i +377 nuk do të jetë në përdorim, dhe se në vend të tij do të përdoret kodi i Kosovës +383.

Mirëpo ky kod përveç që do të përdoret për operatorët mobil, që nga sot edhe për operatorët prefiks do të vlej vetëm kodi +383.

Operatori Vala ka njoftuar për përdoruesit e sa për këto ndryshime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...