Haradinaj: Eliot Engel bëri punë të palodhur në konsolidimin e shtetit tonë - Bota Sot
Haradinaj: Eliot Engel bëri punë të palodhur në konsolidimin e shtetit tonë

Lajme

Haradinaj: Eliot Engel bëri punë të palodhur në konsolidimin e shtetit tonë

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 16:28
Pamje nga takimi

Shefi i qeverisë, kryeministri Haradinaj ka takuar sot Kongresmenin dhe mikun e madhë të shqitparëve Eliot Engel, për të cilin ka thurrur lavde duke thënë se ka kontribuar shumë në shtetndërtimin e Kosovës.

Ja postimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

Përherë nder i posaçëmm të takoj mikun e përhershëm të Kosovës, kongresistin Eliot Engel.

Duke besuar në kauzën tonë, të drejtën për liri dhe pavarësi, Eliot Engel, bëri punë të palodhur në konsolidimin dhe shtetndërtimin e Kosovës.

Marrëdhënia me Amerikën, me njerëzit e saj, është e pacënueshme dhe speciale.

Zoti e bekoftë Kosovën, Zoti e bekoftë Amerikën!

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...